Projekti nimi: Ühistranspordi keskterminal Pärnu linnas 
Projekti kood: EU50085

Projekti rahastamine: Euroopa Regionaalarengu Fond
Meetme rakendusüksus: Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus 

Projekti rahastatakse vastavalt Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014-2020” prioriteetse suuna „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete arendamine ja piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tingimustele.

Toetussumma:
Omafinantseering:
  784 485,40 EUR
138 438,60 EUR
Mitteabikõlbulik osa:
Projekti kogumaksumus:
  287 356,00 EUR
1 210 280,00 EUR
Projekti elluviimise aeg:
Projektijuht:
  29.02.2016 - 15.02.2018
Andrus Kärpuk

 

Projekti eesmärk: Projekti eesmärgiks on rajada Pärnu kesklinna tänapäevane ühistranspordi keskterminal, mis tagab parema juurdepääsu ühistranspordile, loob tingimused kiireteks ja sujuvateks ümberistumisteks erinevat liiki transpordivahendite vahel ning koondab kokku ühistranspordiga seotud teenused ning informatsiooni.

Projektist:
Terminal on väravaks ühistranspordi kasutamisel ja sellega seotud teabe saamisel Pärnumaal. Selle universaalne disain tagab juurdepääsu ja info ka erivajadustega inimestele. Tagatakse kaug-, maa- ja linnaliinide ning taksode sidusus, kiired ühendused sadama, rongi- ja lennujaamaga. Koondatakse kokku kõik vajalikud teenused ning pakutakse uusi (näit. ema ja lapse tuba). Turvaline rattaparkla täiendab rattateede võrgustikku.
Terminali esimesele korrusele on planeeritud ootesaal, piletimüük, teavitusala, pakihoid, tualetid, duširuum ja ema-lapse tuba. Lisaks kohvik, bussidega pakisaatmine ja müügikiosk.

Terminali teisele korrusele on kavandatud bussijuhtide ja personali riietus-, olme- ja puhkeruumid, terminali operaatori töö-, tehnilised ja laoruumid ning liiniveo spetsiifikaga seotud ruumid.

Terminali hakkab opereerima MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus.

Käesoleva projekti tulemusel valmib 2018.a Pärnu kesklinnas, praegusel busside väljumisplatsil (Pikk tn 13) kaasaegne, kaunis ja funktsionaalne terminalihoone, milles pakutakse kõiki ühistranspordiga seotud teenuseid. Rekonstrueeritakse busside saabumis- ja väljumisala ning tagatakse ümberistumised eri transpordiliikide vahel.

Lisainformatsioon:

Andrus Kärpuk
MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus

juhataja
+372 510 0861
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.